Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Urządzenia medyczne

MEDYCZNY PULSOKSYMETR NAPALCOWY PULSOMETR OLED 24h MEDYCZNY PULSOKSYMETR NAPALCOWY PULSOMETR OLED 24h
Cena: 24,00 zł (netto: 19,51 zł )
szt.
zobacz więcej

Czym jest pulsoksymetr?

Pulsoksymetr to urządzenie, którego popularność wzrosła wraz z nastaniem epidemii COVID-19. Osoby, które przechodziły zarażenie wirusem w domowych warunkach, zobowiązane były do codziennej kontroli poziomu natlenienia krwi. Nawet te, które nie miały objawów bądź nie zaraziły się COVID-19, mogły sprawdzać odpowiedni poziom natlenowania swojego organizmu.

Do tego właśnie służy pulsoksymetr – do bezinwazyjnego sprawdzania poziomu natlenienia krwi. Pulsoksymetr mierzy stopień pochłaniania przez czerwone krwinki promieniowania. Rozróżnia się pulsoksymetry napalcowe oraz stacjonarne.

Czy pulsoksymetr przydaje się przy innych chorobach?

Oczywiście nie tylko koronawirus wymaga od nas mierzenia poziomu natlenienia krwi. W pulsoksymetr, który znajduje się w naszym sklepie, warto zaopatrzyć się również, kiedy chorujesz na nadciśnienie, cukrzycę czy inne choroby układu oddechowego. Lekarze coraz częściej zalecają go kobietom w ciąży, które mogą sprawdzać poziom tlenu w swojej krwi oraz sportowcom, którzy na podstawie odczytów mogą dowiedzieć się, czy będzie miało to wpływ na ich formę podczas zbliżających się zawodów.

Pulsoksymetr znajdujący się w naszym sklepie zasilany jest bateriami, więc nie ma problemu z ładowaniem go w ładowarkach. Możesz zabrać go w praktycznie każde miejsce, cały czas dbając o swoje zdrowie. Nasz sprzęt jest najwyższej jakości i z pewnością da Ci obraz Twojego zdrowia.

Jaki jest prawidłowy wynik badania pulsoksymetrem?

Jakie wartości powinien wskazywać pulsoksymetr? Jeśli chodzi o standardowy pomiar, to powinien on wynosić od 99 do 95 procent. Wyniki poniżej wskazują na niedotlenienie. Warto natomiast wiedzieć, że w przypadku prac na wysokościach czy podczas przebywania w górach, wyniki odczytuje się zupełnie inaczej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl