Opcje przeglądania
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Sprężarki i kompresory

KOMPRESOR DWUTŁOKOWY SPRĘŻARKA 100L AIRPRESS KOMPRESOR DWUTŁOKOWY SPRĘŻARKA 100L AIRPRESS
Producent: TOOLES
Cena: 1 999,00 zł (netto: 1 625,20 zł )
szt.
zobacz więcej
KOMPRESOR TŁOKOWY SPRĘŻARKA 50L AIRPRESS 155-50 KOMPRESOR TŁOKOWY SPRĘŻARKA 50L AIRPRESS 155-50
Producent: TOOLES
Cena: 799,99 zł (netto: 650,40 zł )
szt.
zobacz więcej

Sprężarki i kompresory – co to za urządzania?

Sprężarki są urządzeniami energetycznymi. Ich najważniejszą rolą jest zwiększanie ciśnienia gazu albo spowolnienie jego przepływu – jest to możliwe dzięki nadaniu mu energii kinetycznej. Natomiast kompresor, będący jednym z rodzajów sprężarki, jest urządzeniem podobnym do dmuchawy albo wentylatora. Czy sprężarki i kompresory są tym samym? Kompresory nazywane są często sprężarkami, natomiast na sprężarki mówi się kompresory. Czy urządzenia te faktycznie są tym samym? Zdecydowanie nie. Występują między nimi pewne nieznaczne, lecz istotne różnice. Przede wszystkim kompresor stanowi jeden z rodzajów sprężarki – dlatego też różni się między innymi ich zastosowanie.

Sprężarki i kompresory – jakie zastosowanie mają te sprzęty?

Sprężarki i kompresory mają bardzo szerokie zastosowanie. Używa się ich między innymi w hutnictwie żelaza i innych metali, w gazownictwie, w górnictwie. Stosowane są w licznych procesach, jak procesy technologiczne z zakresu chemii przemysłowej albo procesy chemiczne. Poza tym używane są w sprzęcie, w którym konieczna jest cyrkulacja, w urządzeniach wentylujących i klimatyzujących, w transporcie pneumatycznym. To jednak nie wszystko! Sprężarki i kompresory znajdują także zastosowanie w procesach chłodzenia silników spalinowych lub elektrycznych. Przydają się też do wywoływania sztucznego ciągu w chłodnicach kominowych i w sprzęcie kołowym. Napędzają też różne urządzenia pneumatyczne.

Sprężarki i kompresory dla profesjonalistów i amatorów

Ta kategoria produktów zawiera sprężarki i kompresory, które dostępne są w naszym sklepie. Są to sprzęty, które zadowolą zarówno profesjonalistów, jak i całkowitych amatorów. Mogą one być wykorzystywane w wielu sytuacjach i przypadkach. Ich zaletą jest to, że praktycznie nie miewają awarii, dlatego też starczają na wiele lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl