Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocja
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Bezpieczniki

Bezpieczniki samochodowe zestaw 140el. mini 3A-30A Bezpieczniki samochodowe zestaw 140el. mini 3A-30A
Producent: TOOLES
Cena: 19,90 zł (netto: 16,18 zł )
szt.
zobacz więcej
ZESTAW BEZPIECZNIKI SAMOCHODOWE 120sz 5A- 30A SZKL ZESTAW BEZPIECZNIKI SAMOCHODOWE 120sz 5A- 30A SZKL
Producent: TOOLES
Cena: 19,99 zł (netto: 16,25 zł )
szt.
zobacz więcej
ZESTAW BEZPIECZNIKI SAMOCHODOWE 120sztuk 5A - 30A ZESTAW BEZPIECZNIKI SAMOCHODOWE 120sztuk 5A - 30A
Producent: TOOLES
Cena: 22,50 zł (netto: 18,29 zł )
szt.
zobacz więcej

Czym różnią się bezpieczniki samochodowe?

Bezpieczniki samochodowe różnią się rozmiarem i wartością natężenia prądu. Różne typy bezpieczników wymagają różnych wartości znamionowych. Aby zapewnić wysoką wydajność i uniknąć dalszych problemów z elektryką, ważne jest, aby wybrać bezpiecznik o prawidłowej wartości znamionowej.

Który bezpiecznik samochodowy do czego?

Istnieje kilka różnych sposobów identyfikacji prądu znamionowego naszej ochrony przed zwarciem. Najprostszym sposobem jest sprawdzenie samego bezpiecznika, w którym wartość natężenia prądu jest zwykle odnotowywana na górze bezpiecznika. Drugim sposobem jest sprawdzenie schematu elektrycznego w samochodzie tak, aby dotrzeć do informacji, jaki typ bezpiecznika znajduje się w wejściu, które nas interesuje. Ostatnią metodą jest identyfikacja typu bezpiecznika i prądu znamionowego za pomocą tabeli kodowania kolorami bezpieczników. Różne rozmiary i kolory oznaczają różne cechy konkretnego bezpiecznika. Warto również zauważyć, że nie wszystkie rozmiary są zaprojektowane do pracy ze wszystkimi dostępnymi wartościami natężenia. DIN 72581 to aktualna norma stosowana do pomiaru typów bezpieczników samochodowych.

Jaki kolor odpowiada jakiemu natężeniu prądu?

Kolor czarny odpowiada natężeniu 1A. Z kolei kolor szary to napięcie 2A. Kolor fioletowy to 3A. Kolor różowy to 4 A. Kolor brązowy to 7,5A. Kolor czerwony to 10A. Kolor niebieski to 15A. Kolor żółty to 20A. Kolor zielony to 30A. Kolor pomarańczowy to 40A, a kolor niebieski to 60A.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl